INFRASAUNA Grand De Luxe A2 + SVĚTELNÁ TERAPIE ZDARMAFotogalerie: INFRASAUNA Grand De Luxe A2  + SVĚTELNÁ TERAPIE ZDARMA
Fotogalerie: INFRASAUNA Grand De Luxe A2  + SVĚTELNÁ TERAPIE ZDARMAFotogalerie: INFRASAUNA Grand De Luxe A2  + SVĚTELNÁ TERAPIE ZDARMAFotogalerie: INFRASAUNA Grand De Luxe A2  + SVĚTELNÁ TERAPIE ZDARMAFotogalerie: INFRASAUNA Grand De Luxe A2  + SVĚTELNÁ TERAPIE ZDARMAFotogalerie: INFRASAUNA Grand De Luxe A2  + SVĚTELNÁ TERAPIE ZDARMAFotogalerie: INFRASAUNA Grand De Luxe A2  + SVĚTELNÁ TERAPIE ZDARMAFotogalerie: INFRASAUNA Grand De Luxe A2  + SVĚTELNÁ TERAPIE ZDARMAFotogalerie: INFRASAUNA Grand De Luxe A2  + SVĚTELNÁ TERAPIE ZDARMA
Dostupnost Ihned k dodání
Záruka 2 roky
Výrobce Grand De Luxe
Kategorie Infrasauna pro 2 osoby
Kód produktu INFRASAUNA Grand De Luxe A2 + SVĚTELNÁ TERAPIE ZDARMA
20 990,-
0,-
199,-
1 990,- Více...
0,- Více...
6 950,-
3 950,-
20 990,- Kč s DPH
Popis výrobku

Luxusní infrasauna pro 2 osoby Grande De Luxe A2

Provedení dřeva: hemlock (kanadská jedle)
Příkon Infrasauny: 1600W
Rozměry (délka x hloubka x výška v cm): 120 x 105 x 190
Ionizátor kyslíku: ANO
Radio a CD přehrávač: ANO
Oboustranný kontrolní panel: ANO
Typ infrazářičů: keramické (5 zářičů)
Nastavení teploty infrasauny : 18 - 60°C
Provozní podmínky : od 18°C
Počet osob: 2

Na Infrasauny Grand De Luxe je klasická záruční doba 2 roky s rozšířenou účinností na všechny zářiče po dobu 4 let.*

*záruka 4 roky na zářiče neplatí pro komerční použití

Jako výhradní dovozci infrasaun Grand de Luxe do ČR poskytujeme také jejich záruční i pozáruční servis.

Tloušťka stěny u infrasauny Gran De Luxe je 4,9cm.
Tloušťka skla u modelů je 6mm (u modelu s dřevěným rámem dveří je 4mm).
Životnost zářičů je asi 5 000hodin u keramických a 8 000 hodin u red light.
Vlnová délka zářičů je 6.5 až 15 micrometrů.
Infrasauny Grand de Luxe splňují České i EU normy pro provoz těchto zařízení.

EMF - hodnota elektromagnetického pole našich infrasaun splňuje nejpřísnější kritéria, zářiče jsou zcela bezpečné a odpovídají striktním evropským standardům.

 

Infrasauna narozdíl od klasické sauny nepracuje na principu pouhého ohřívání vzduchu, ale vytváří infračervené záření FIR o určité vlnové délce, které zahřívá lidské tělo bez nutnosti ohřívání vzduchu. Skvělým přiblížením principu fungování infračerveného záření je teplý letní den, kdy nám slunce září nad hlavou, je nám horko a naše tělo cítí teplo, které slunce vyzařuje za pomoci infračerveného záření. Když se nad námi ale objeví znenadání mrak, máte pocit chladu, i když se venkovní teplota vůbec nezměnila. V infrasaunách je teplo spíše vedlejším produktem a nejdůležitější jsou pozitivní účinky infračerveného záření na náš organismus.

Infračervené záření není ultrafialové záření a nemůžeme se jeho účinky tedy spálit jako při opalování. Infračervené záření bývá většinou vyzařováno v úzkém pásmu vlnové délky 5 až 15 micrometrů a tato energie prostupuje 3 - 5 cm do hloubky lidského těla, kde zvyšuje oběh a výživu poškozené tkáně.

Princip infrasaun byl nejdříve využíván výhradně v oblasti medicíny. Hlavní výhoda spočívá v tom, že infrasauny zvyšují rozpínavost tkáně, snižují ztuhlost končetin, kloubů a zad, snižují svalové napětí, mírní bolesti, stimulují krevní oběh, působí při léčbě chorobných zánětlivých procesů kůže i jako vhodný doplněk pro redukci váhy (za 30 min. spálí až 600 cal). Mění se i složení lidského potu, kdy se z těla odplavuje nejen voda a sůl jako u klasické sauny, ale i toxiny.

Jelikož dnešní uspěchaná doba nás nutí abychom většinu dne trávili zavření v práci a nemůžeme tedy trávit dostatek času venku, kde bychom přirozeně přijímali infračervené záření ze slunce, udělejme něco pro své zdraví a dopřejme si tuto nutnost alespoň koupí infrasauny.

 Účinky infrasauny :

- Zlepšuje roztažnost lidské tkáně, ideální je teplota nad 45st. celsia kombinovaná s protahovacími cviky
- Zlepšuje ztuhlost kloubů, končetin, zad
- Snižuje bolest a svalové napětí
- Zlepšuje prokrvení kůže, čímž se pokožka projasní
- Pomáhá k odstranění kožních nečistot a odumřelých kožních buněk
- Zlepšuje elasticitu a napětí kůže - zlepšuje akné, ucpané póry, suché ekzémy, kopřivku, lupenku, poškození kůže 
- Pomáhá k odstraňování celulitidy
- Slouží jako vynikající relaxace a regenerace tělaZpůsob užití:

Relaxační kúra
ideální je 2x týdně při teplotě 45-60°C v délce 45-60 minut. Potivost je až 2x vyšší než u klasické sauny, proto je nezbytné dodržovat pitný režim. Voda pomáhá infračervenému tepelnému systému při působení. Potící kúru ukončete osprchováním nebo okoupáním vlažnou vodou.


Denní použití
Slouží jako preventivní a očistný program organismu
Ideální jako příprava před a po sportovní činnosti
Slouží jako léčebná kúra
Ideální taky jako příprava před masáží

Délka 20-30 minut – při teplotě od 45 do 60 stupňů Celsia.


Světelná terapie:

Při této terapii se v sauně pozvolna mění barevné spektrum, což blahodárně působí na smyslové vjemy.

Světlo je esenciální součástí biologického systému, způsobuje, že se cítíme dobře.

Sluneční světlo pomáhá lidskému tělu při regulaci mnoha důležitých biologických procesů.

Světla, která jsou v infrasauně instalována, zvyšují celkový terapeutický účinek.

Jak tato barevná světla působí?


Červená barva - aktivuje celý organismus, zvyšuje jeho vitalitu, dynamizuje jej. Přináší teplo a lehce organismus dráždí.

Modrá barva - uklidňuje, brzdí, koncentruje, snižuje hyperaktivitu, ochlazuje, psychicky vyrovnává.

Žlutá barva - organizmus posiluje, zvyšuje energii, harmonicky povzbuzuje, uvolňuje svalovou ztuhlost.

Zelená barva - organismus vyrovnává, uvolňuje, uklidňuje, udržuje psychickou a tělesnou energii v harmonické rovnováze.

 

 Konfigurace :
Dřevo v provedení Hemlock
Hemlock je světlehnědé dřevo kanadské jedle, které vyniká jemnou kresbou, bezsukovostí a minimem smolnatosti. Jedná se tedy o ideální dřevo pro výrobu sauny.

 
Keramické zářiče

Keramické zářiče mají vlnovou délku 5-15 micrometru. Jelikož mají vyšší povrchovou teplotu, jejich výhoda spočívá v rychlejším nahřátí infrasauny a možnosti umístění do chladnějších místností.

 


    Rádio / CD přehrávač:
    AM / FM přijímač s anténou zabudovanou v horním díle sauny
   
CD přehrávač
    Barevný LCD display
    vstup AUX

 
Ionizátor (generátor záporných iontů)
Ionizátor obohacuje vzduch o biologicky příznivé lehké záporné ionty a ještě zvyšuje účinnost čištění. Záporně nabité kyslíkové ionty působí prokazatelně příznivě na naše zdraví, na psychiku a imunitní systém.

Záporné ionty jsou elektricky nabité bezzápachové neviditelné částice, které se ve velkém množství vyskytují v přírodě. Čištění vzduchu pomocí záporných iontů využívá toho, že ve vzduchu jsou všechny částice kladně nabité. Pokud je tedy do ovzduší generován dostatečný počet záporných iontů, jsou tyto ionty přitahovány ke kladně nabitým částicím nečistot. Tím dochází k tomu, že částice nečistot se stanou příliš těžkými na to, aby se mohly nadále vznášet ve vzduchu a padají směrem k zemi. Tím je tedy zamezeno možnému vdechnutí těchto škodlivých částic.

V čistém vzduchu v přírodě je množství kladných a záporných iontů přibližně v rovnováze, ale v domácnostech, kde se používá velké množství syntetických materiálů (záclony, čalounění, koberce, podlahové krytiny z PVC), působení kladně nabité televizní obrazovky nebo monitoru počítače, používaní laserových tiskáren a kopírek, ale také smog a kouření způsobují nadbytek kladných iontů, které pak vnikají do plic, což může být zdraví škodlivé. Je tedy velmi důležité s pomocí ionizátoru udržovat rovnováhu mezi kladnými a zápornými ionty.
Ionizovaný vzduch odstraňuje únavu a přináší osvěžení. Podobně příjemné čisté ovzduší je v horách, v lesích, v přírodě bez vlivu průmyslu a např. i po bouřce.

Ionizátor má pozitivní vliv na:
Dýchací ústrojí – záporné ionty činí vzduch svěžejší, dýchatelnější, lehčí a objektivně čistší. Vyšší koncentrace  záporných iontů zlepšuje průchodnost vzduchu v plicích, stimulací pohybu řasinek buněk vnitřního povrchu plic se posiluje samočisticí schopnost plic.                                                       
Krevní oběh – vlivem dlouhodobého působení zvýšené koncentrace záporných iontů dochází k příznivým změnám ve složení a vlastnostech krve. Zvyšuje se pH krve, roste podíl albuminů a významně se snižuje hladina serotoninu. Výrazně klesá sedimentace a snižuje se  počet leukocytů v perifériích. Nejnápadnějším projevem je však změna krevního tlaku. Záporné ionty snižují krevní tlak zejména u lidí se sklony k vysokému krevnímu tlaku.   
Žlázy s vnitřní sekrecí – záporné ionty v nich stimulují produkci glukokortikoidů a mineralokortikoidů. Po iontové expozici dochází k pozitivním změnám v distribuci sodíku a draslíku i ke změnám metabolismu vody. To vše má příznivý vliv na centrální nervový systém i na vegetativní nervstvo.
Kůže – expozice záporných iontů ovlivňuje kožní cirkulaci a snižuje kožní teplotu. Kůže je pak méně choulostivá a málo náchylná k sekundární infekci.
Centrální nervový systém – záporné ionty stimulují myšlenkovou činnost a zlepšují paměť. Úleva od migrény, sklíčenosti, snížení popudlivosti, depresí. U neurotiků se projevuje zjevný sedativní účinek, zlepšuje se nálada a zmenšuje nespavost. Duševní i fyzická výkonnost se prokazatelně zvyšuje, dochází i ke zvýšení produktivity práce.


Montáž a provozní podmínky infrasauny:
Infrasauna je vyrobena jako bytová a pracovní rozsah teplot je od 18st. celsia. Čím vyšší teplota místnosti bude, tím rychleji dojde k vyhřátí infrasauny. K montáži je nutná rovná podlaha a zásuvka s napájením 220V a 16A jištěním. Infrasauna se instaluje jako stavebnice sestavená z 6 hlavních dílů, které jsou dodány ve 2-3 větších krabicích.

Pořizovací a provozní náklady:

Pořizovací náklady na infrasauny jsou cenově nižší než u klasických saun.

Infrasauna Grand De Luxe - více informací na www.grand-de-luxe.cz

Fotografie saun a uvedené informace jsou pouze informativní, při výrobě může docházet k drobným odchylkám.

Všechny infrasauny a sauny jsou určeny výhradně pro užití v domácnostech, v žádném případě nejsou určeny pro komerční používání.
Prislusenstvi
AKČNÍ NABÍDKA
INFRASAUNA ProWell E3C Basic Line

INFRASAUNA ProWell E3C Basic Line

Pro 3-4 osoby, Hemlock, Karbonové zářiče, MP3, Světelná terapie ZDARMACena: 36 990,- Kč
Sauna Relaxo 07-M

Sauna Relaxo 07-M

Základní model smrkové kabiny pro 3-4 osoby s interiérem z lipového dřevaCena: 55 875,- Kč